facebook

Dzień wesela

W dniu wesela pojawiam się na sali dużo wcześniej, zanim pojawią się wszyscy goście i najważniejsi na weselu, czyli Państwo Młodzi. Potrzebuję czasu oraz spokoju, aby rozłożyć cały sprzęt, oświetlenie (kolorowe światła, lasery, efekty, wytwornica dymu), które, gdy zapada zmrok tworzą niepowtarzalną atmosferę na weselu. Muszę sprawdzić, czy wszystko działa bez zarzutu, czy wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Czy sala ma odpowiednią akustykę, gdzie i jak ustawić kolumny, aby słychać było mnie dobrze, i co jest bardzo istotne na weselu, aby ludzie siedzący najbliżej kolumn, nie skarżyli się na zbyt głośną i uciążliwą muzykę.

Kiedy jestem już gotowy, personel ma przygotowanego szampana, pojawiają się goście, a po kilku minutach docierają Państwo Młodzi. Jest już na sali fotograf, obok goni kamerzysta… wszyscy czekają na gości honorowych. Witam ich Marszem Mendelssohna, po czym z hukiem otwierany jest szampan. Składam Młodej Parze serdeczne życzenia, witam przybyłych gości
i śpiewamy huczne Sto Lat Młodej Parze.

Po powitaniu i życzeniach zapraszam wszystkich do stołu. Po zjedzonym obiedzie czas na oficjalne rozpoczęcie wesela, czyli pierwszy uroczysty taniec Młodej Pary. Z reguły prowadzę wesela na terenie Podhala, gdzie zgodnie z tradycją Państwo Młodzi kroją tort kilka minut po pierwszym tańcu. Zdarza się, że Młodzi przekładają krojenie tortu na późniejsze godziny, bądź na północ, ale to wszystko ustalamy na spotkaniu przed weselem.


Wesele to nie dyskoteka

Wiem to ja i każdy szanujący się dj na wesele. Mimo tego, że starszym często wydaje się, że jeśli wesele prowadzi dj, to na bank będzie techno, hip-hop, stroboskop i sam Bóg wie co jeszcze. Nic bardziej mylnego. Żaden szanujący się dj weselny nie zamieni wesela w dyskotekę. Trzeba odróżnić dj’a który profesjonalnie prowadzi dyskoteki czy imprezy klubowe, a dj’a weselnego, czy wodzireja, który zajmuje się prowadzeniem wesel, bankietów, czy imprez firmowych. Tak jak ja nie podejmę się prowadzenia prawdziwej dyskoteki, tak dj klubowy nie ma pojęcia o prowadzeniu wesela. Na weselu, które prowadzę, tak samo pojawiają się standardy, jak na każdym tradycyjnym polskim weselu prowadzonym przez orkiestrę. Z jedną tylko różnicą. Piosenki odtwarzane z płyt cd są w wykonaniu oryginalnym, nie ma szans, że ich wykonanie będzie sfałszowane, jak to zdarza się wielu wokalistom z orkiestr. To podstawowa i zasadnicza różnica wesela prowadzonego przez dj’a weselnego, a nie przez zespół.

Dj na wesele ma repertuar, przy którym mógłby bawić gości tydzień, nie powtarzając żadnego kawałka, czego nie może zrobić żadna orkiestra. Na weselu prowadzonym przeze mnie każdy z gości znajdzie coś dla siebie. Mam przekrój muzyczny począwszy od lat 60-tych, do piosenek z najnowszych list przebojów. Dlatego często na moich weselach, przypominam starszym gościom wspaniałe, nieco zapomniane przeboje z ich lat młodości. I wspaniale jest słyszeć od gości weselnych słowa, że dawno nie słyszeli tak świetnej muzyki. W każdej chwili każdy z gości może podejść i zamówić dowolny kawałek, który na pewno posiadam w swoich zbiorach. Praktycznie nie zdarza mi się, aby ktokolwiek z gości nie znalazł u mnie czegoś dla siebie. Tak jak wspominałem, muzyka i prowadzenie wesel to największe moje hobby i pasja. Dlatego możecie być pewni, że dj na wesele Piotr Chrobak poprowadzi Wasze wesele najlepiej i na najwyższym poziomie !!!

Rezerwujcie termin już dzisiaj, jutro może być za późno.


DJ na wesele
Piotr "DJ Łysy" Chrobak

Kontakt

Piotr "DJ Łysy" Chrobak

tel. 501 787 435
kontakt@piotrchrobak.eu

napisz do mnie