facebook

DJ czy orkiestra na weselu

"Kto powiedział, że prawdziwe wesele to takie, na którym przez całą noc orkiestra gra muzykę biesiadną? Czy nie lepiej pobawić się w tę najważniejszą noc w życiu przy ulubionych, wybranych przez siebie utworach? Czy nie lepiej posłuchać prawdziwych przebojów w wykonaniu oryginalnych wykonawców? A może nasze wesele mógłby poprowadzić DJ :-) ???"


Na czym polega praca weselnego DJ’a?

DJ na wesele ma za zadanie zaprezentować odpowiednią muzykę dla odpowiednich gości w odpowiednim miejscu i chwili. Każdy zespół ma jeden styl, jeden repertuar, nawet jeśli wykonuje piosenki różnych wykonawców, DJ na wesele natomiast dysponuje repertuarem kilkuset orkiestr.


W jaki sposób DJ na wesele wybiera odpowiednią muzykę dla gości?

Przed weselem wraz z młodą parą DJ na wesele układa tzw. play listę, czyli listę utworów, które chcieliby usłyszeć. Narzeczeni powinni również wskazać piosenki, które nie powinny być grane na ich weselu.


A jeżeli państwo młodzi nie przygotują listy?

Przed weselem DJ na wesele spotyka się z narzeczonymi, aby poznać ich upodobania muzyczne. Stara się również dowiedzieć, jacy goście będą na przyjęciu, tzn. jaki będzie ich przedział wiekowy.


Jakie utwory zawsze grane są na weselu?

Na początku wesela, przy wejściu gości grany jest zazwyczaj Marsz Mendelssohna. Po powitaniu przez rodziców takty tradycyjnego "Sto lat".  Pierwszy taniec wybierają państwo młodzi. Większość ludzi uważa, że pierwszy taniec powinien być elegancki, np. walc. Nic bardziej błędnego, szczególnie, jeżeli państwo młodzi nie umieją tańczyć walca i mogą się ośmieszyć. Wystarczy spokojna, wolna, znana piosenka, w której para młoda będzie się dobrze czuć.


W jaki sposób dobierane są utwory?

Nie ma jednego klucza. Odrzucane są skrajności muzyczne, które nie byłyby przyjmowane przez pokolenie rodziców państwa młodych i ich gości, np. hip hop, techno, heavy metal, itp... Grana jest natomiast muzyka taneczna, przeboje, które wszyscy znają. Na początku wesela powinny być grane spokojniejsze melodie, aby każdy mógł zatańczyć. Są grupy tematyczne, które na każdym weselu się sprawdzają. Jest to muzyka lat 70., 80., 90., np: Abba, Boney M., Modern Talking, Gipsy Kings, Depeche Mode, Michael Jackson, Queen, Madonna, Smokie, Eric Clapton, Bob Marley, Dżem, Perfect, Budka Suflera, Lombard, Lady Pank... co tylko sobie goście weselni zażyczą... (czego na pewno nie zagra żadna, nawet najlepsza orkiestra). Gram dużo muzyki polskiej, którą każdy zna. polskiej, którą każdy zna. Ludzie doskonale bawią się przy rock and rollach, twistach, muzyce latynoskiej. Na weselach sprawdzają się piosenki włoskie i francuskie. Ze względu na rejon gdzie głównie zajmuję się prowadzeniem imprez, czyli PODHALE, nie może obyć się bez muzyki góralskiej. W moim repertuarze można znaleźć przeboje takich zespołów jak Baciary, Bajeranty, Ryzykanci, Ogórki, Kapela Górole, a także wiele mniej lub bardziej znanych zespołów góralskich.


Czy DJ prowadzi również oczepiny?

To zależy, czy nowożeńcy sobie tego życzą. Większość par młodych chce, by tradycja została zachowana, ale nie chcą, by oczepiny były zbyt długie i żeby prowadzić zabawy ośmieszające gości. Panna młoda zazwyczaj rzuca wiązanką bądź welonem w stronę panien, które tańczą wokół niej. Pan młody rzuca muchą, krawatem lub podwiązką panny młodej w stronę kawalerów. Wygrani zaproszeni są do wspólnego tańca.


Jakie mogą być dodatkowe zabawy na weselu?

Jeśli chodzi o zabawy, zawsze na spotkaniu z narzeczonymi ustalamy czy i jakie zabawy chcą mieć na swoim weselu. Zabawy na weselach prowadzonych przeze mnie to:
  • „YOU CAN DANCE”
  • „MOJA DRUGA TWARZ”
  • „TANIEC Z GWIAZDAMI”
  • „WYCIECZKA DO ZOO”
  • „KARETA”
  • „ŚWISTAKI”
  • „JAK ONI ŚPIEWAJĄ” - KARAOKE

Na życzenie Państwa Młodych można zorganizować inne zabawy według ich gustu. Jest to tylko decyzja Państwa Młodych czy i jakie zabawy mają być na weselu. Czasami chętnych jest mało, więc robi się niemiła sytuacja. Nie namawiam gości do gier, przy których łatwo przekroczyć granice dobrego smaku, wiadomo też, że część gości weselnych znajduje się pod wpływem alkoholu - a bezpieczeństwo gości jest oczywiście najważniejsze. Wiele par młodych natomiast organizuje specjalne podziękowania dla rodziców. Dedykuje im piosenkę i zaprasza do wspólnego tańca. Czasami rodzice obdarowywani są prezentami, koszami kwiatów.

Wybór należy oczywiście do WAS, ale zapewniam, że jeśli chcecie mieć nowoczesne, profesjonalnie i na wysokim poziomie poprowadzone wesele najlepiej jeśli poprowadzi je dj na wesele Piotr Chrobak.


Zapraszam!!!

Kontakt

Piotr "DJ Łysy" Chrobak

tel. 501 787 435
kontakt@piotrchrobak.eu

napisz do mnie